متنوع و خوشمزه ترین غذاهای گرجستان

تور ارزان گرجستان

تنوع و طعم غذاهای گرجی یکی از شاخصه های  بزرگ ، برای این کشور  در ناحیه اورآسیا و خاورمیانه است . تغییرات جغرافیایی در مقاطع  مختلف تاریخی و تغییراتی که در این کشور اتفاق افتاده است نه  تنها تاثیری بر شیوه آشپزی گرجی  نداشته بلکه آنرا غنی ترو محبوب تر  کرده است به طوری که  در بیشتر کشورها به خصوص روسیه رستورانهای  گرجی متعددی وجود دارد .  تنوع غذا های گرجستانی برای هر سلیقه ای پاسخی دارد . می توان  انواع غذاهای گوشتی لذیذ ، خوراک های سبزیجات متنوع به همراه ترشی های خوش رنگ و اشتها آور را  درمنوی غذاهای گرجستانمشاهده کرد  و قطعا  تجربه هر کدام خاطرات فراموش نشدنی ایجاد  می کنند . طبخ غذا های لذیذ هنری است که  نسل به نسل بین مردم گرجستان منتقل شده است.
بین غذا های گرجی خاچاپوری یک نوع غذا با پشتوانه ملی فرهنگی  است که شهرت بیشتری در منوهای غذای بین الملل دارد .  متسوادی و دامپلینگ هم از دیگر غذا های مشهور گرجی هستند .یکی از لذیذ ترین دسر های گرجی،چورچخلا است که از مغز بادام ،گردو وفندق به همراه شیره انگور درست میشود.
گاهی سبک طبخ بعضی غذا ها آنهارا مطلوب  میکند مثلا خاچارپولی و تامادا که نوع طبخ متفاوت و یا سرو خاص آنها، باعث جذابیت و لذیذتر شدن آن ها میشود.

خاچاپوری آجارستانی، آجاررولی
آجارولی در اصل خمیری به شکل قایق است که در وسط قایق آن یک تخم مرغ  کره قرار می گیرد و معمولا تخم مرغ وسط آن را با خمیرهای نان مخلوط کرده و میل می کنند.

متنوع و خوشمزه ترین غذاهای گرجستان

تور استانبول

tourr گرجی ,گرجستان ,غذاهای ,لذیذ منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

چسب نواری من فکر می کنم آموزش و خدمات بهینه سازی سایت|آموزش سئو MohammadEsteghamat خرید بک لینک • رویال ادز • فروش بک لینک • تبلیغات لینکی و متنی • خرید لینک • خرید بک لینک رنکدار حرف های آخر من وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی | یونس صادقی ahn1369009